Rekomendacje

Firma Testkomp.pl realizowała dla SPARQ-Systems sp. z o.o. sp.k. testy aplikacji klient/serwer na Platformę Android w trybie zdalnym. Współpraca była zawsze oparta zarówno o dobą komunikację, jak i skuteczność działania na każdym etapie zlecenia. Zaangażowanie w prowadzony projekt, wykrywalność problemów przez firmę Testkomp.pl przyczyniło się do znaczącego zwiększenia jakości i wydajności testowanego dla nas produktu. Doświadczenie we współpracy z firmą Testkomp.pl pozwalają nam rekomendować ich jako profesjonalnego partnera biznesowego gwarantującego najwyższy poziom realizacji projektów.

Bartosz Masłowski, Prezes Zarządu SPARQ-Systems sp. z o.o.
Dziękuje za miłą współpracę, na pewno jeszcze się odezwiemy do Państwa. Życzę wielu sukcesów.
 
Sebastian Działo
Baskhurt Sp z o.o.
Współpraca od samego początku układa się znakomicie. Merytoryczna i fachowa obsługa, przyczynia się do ciągłego poszerzania zakresu współpracy o kolejne usługi informatyczne, będące przedmiotem zainteresowań firmy SMOL-BUD NIERUCHOMOŚCI.

Grzegorz Smoliński
Smol-Bud Nieruchomości
Testkomp.pl jest solidnym i godnym polecenia partnerem w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań informatycznych.

Stanisław Głowacz
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Młodych Internautów
Współpraca przebiegała szybko i sprawnie, częsty kontakt z Panem Piotrem umożliwił dogranie wszystkich szczegółów związanych z tworzeniem oraz obsługą mojej strony internetowej.

Justyna Bronowska
Aranżacja wnętrz, fotografia
Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w tworzeniu nowej strony Artlibitum. Przede wszystkim za cierpliwość, oraz profesjonalne podejście do indywidualnych potrzeb, dostosowanie nowych technik pod kątem specyfiki naszych działań artystycznych.
Życzę dalszych sukcesów.

Ewa Dymek-Kuś
Agencja Artystyczna "ARTLIBITUM"
Firma Testkomp.pl realizowała dla nas kompleksowe testy symulatorów lokomotyw (nowoczesnych narzędzi dydaktycznych wykorzystywanych do profesjonalnych szkoleń maszynistów). Solidną stroną Firmy jest profesjonalny zespół cechujący się pełnym zaangażowanie w powierzone zadania. Usługi wykonywane są solidnie i terminowo, przy dobrej i sprawnej organizacji pracy. Z pełną odpowiedzialnością polecam Firmę Testkomp.pl jako rzetelnego partnera do współpracy w zakresie kompleksowego wykonawcy projektów informatycznych i testów oprogramowania komputerowego.

F.H.U. JMS
_
_
Oferta testów oprogramowania

Bez względu na to czy posiadasz małą, średnią czy dużą firmę, składamy Ci ofertę wykonania:

  Testów

   

 • funkcjonalnych – czyli sprawdzenie czy produkt odpowiada założeniom wynikającym ze specyfikacji
 • akceptacyjnych – czyli sprawdzenie czy finalny produkt odpowiada oczekiwaniom klienta

 • jednostkowych – testy najbardziej podstawowych funkcjonalności

 • integracyjnych – testy weryfikujące współdziałanie różnych komponentów oprogramowania

 • systemowych – testy specyficznych wymagań niefunkcjonalnych oprogramowania jako całości, takich jak wydajność, szybkość działania, współpraca z innymi aplikacjami, itp.

 • regresyjnych – testy polegające na sprawdzeniu, czy wprowadzone zmiany (poprawa błędów, dodanie nowej funkcjonalności, itp.) nie spowodowały regresji w dotychczasowo poprawnie działających obszarach oprogramowania.

 • baz danych - testy polegające na sprawdzeniu czy informacje przechowywane w bazie danych programu, są zgodne z wykonanymi operacjami podczas testów oprogramowania

 • zgodności – testy polegające na sprawdzeniu, czy oprogramowanie poprawnie współpracuje z aplikacjami zewnętrznymi, takimi jak pakiet office, przeglądarka internetowa, itp.

 • testy obciążeniowe i wydajnościowe – testy polegające na sprawdzeniu oprogramowania w ekstremalnych warunkach, z dużą ilością danych, zwiększoną liczbą użytkowników, itp.

 • instalacyjne – sprawdzenie czy produkt łatwo i intuicyjnie się instaluje, oraz deinstaluje, ze szczególnym uwzględnieniem podczas deinstalacji, usuwania każdego składnika z systemu operacyjnego, w tym rejestrów

 • post-awaryjne – sprawdzenie jak na integralność danych aplikacji wpłynie sytuacja awaryjna.

 • intuicyjności – nowatorskie podejście do testów. Nie ograniczamy się tylko do testowania oprogramowania, ale również sprawdzamy, czy dokumentacja techniczna, oraz sam produkt są intuicyjne, przystępne dla użytkownika, wygodne w użyciu, zgodne z oczekiwaniami

 • automatyczne wykonujemy wykorzystując do tego celu najnowsze specjalistyczne oprogramowanie TestComplete

 • na życzenie Klienta wykonamy testy niestandardowe

 

  Dokumentacji testowej

 • planów testów

 • przypadków testowych w oparciu o przedłożone przez Klienta specyfikacje

 • przypadków testowych gotowego produktu, w oparciu o dokumentację techniczną

 

Dokumentacji końcowej po przeprowadzonych testach

 • raport z wykrytych niezgodności z dokumentacją dostarczoną przez Klienta

 • raport znalezionych błędów

 • propozycje usprawnień funkcjonalności

Raporty wykonujemy online na bazie błędów zbudowanej w oparciu o technologię php/MySQL, uruchomionej na naszych serwerach. Dzięki takiemu rozwiązaniu Klient może nadzorować proces testów poprzez przeglądarkę internetową. Każdy z pracowników Testkomp.pl, oraz Klienta może założyć własne konto w bazie.

Jak to działa w praktyce?

Zarejestrowani pracownicy Testkomp.pl raportują błędy do bazy niezgodności, dzięki czemu osoba nadzorująca projekt po stronie Klienta, może ze swojego konta w bazie, dokonywać przeglądu poszczególnych raportów i przydzielać pracę określonemu zarejestrowanemu w bazie programiście w swojej firmie. Baza zmienia status wpisanego raportu z "nowy" na "do poprawy", a programista któremu przydzielono poprawę, otrzymuje pocztę elektroniczną, z treścią raportu i linkiem do strony internetowej bazy ze szczegółami raportu. Po dokonaniu poprawy programista zmienia status w bazie na "poprawiony". W tym momencie osoba raportująca z Testkomp.pl otrzymuje pocztę elektroniczną, że błąd na najbliższej wersji jaką Testkomp.pl otrzyma od Klienta, będzie wymagał sprawdzenia czy jego poprawa nastąpiła zgodnie z oczekiwaniami Klienta. W przypadku niezgodności błąd jest wycofywany do ponownej poprawy, a programista poprawiający błąd, ponownie otrzymuje pocztę elektroniczną z zapisanymi uwagami osoby raportującej. Informacje wysyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej są w pełni zautomatyzowane.

Na każdym etapie pracy nad raportem, osoby mające dostęp do raportu na poziomie danego statusu, mogą dopisywać komentarze do bazy. Baza zapisuje pełną historię nanoszonych zmian podczas zmiany statusów raportu, zatem zarówno Klient, jak i Testkomp.pl może w dowolnym momencie zobaczyć status raportu i dokonać odpowiedniej analizy wykonywanych zadań przez swoich pracowników.

Dzięki omówionemu powyżej procesowi, Klient ma pełny wgląd online w pracę wykonywaną przez Testkomp.pl, oraz swoich pracowników, przy jednoczesnym usprawnieniu procesu komunikacji na szczeblu Zleceniodawca-Wykonawca.

 

Testy wykonujemy na platformach stacjonarnych:

 • Windows
 • Linux

Oraz urządzeniach mobilnych z systemami:

 • Windows Phone 7
 • Windows Phone 8
 • Android
 • iPhone

Zlecone testy oprogramowania wykonujemy w terminie uzgodnionym z klientem.

 

Czas poświęcony na testowanie oprogramowania, zależy od wielkości testowanej aplikacji, dokumentacji technicznej, a przede wszystkim od zaleceń klienta co do rodzaju i sposobu wykonywania testów.

 
up
_

Copyright © 2009-2019 TESTKOMP.PL All rights reserved.

Projekt i wykonanie Testkomp.pl