Rekomendacje

Firma Testkomp.pl realizowała dla SPARQ-Systems sp. z o.o. sp.k. testy aplikacji klient/serwer na Platformę Android w trybie zdalnym. Współpraca była zawsze oparta zarówno o dobą komunikację, jak i skuteczność działania na każdym etapie zlecenia. Zaangażowanie w prowadzony projekt, wykrywalność problemów przez firmę Testkomp.pl przyczyniło się do znaczącego zwiększenia jakości i wydajności testowanego dla nas produktu. Doświadczenie we współpracy z firmą Testkomp.pl pozwalają nam rekomendować ich jako profesjonalnego partnera biznesowego gwarantującego najwyższy poziom realizacji projektów.

Bartosz Masłowski, Prezes Zarządu SPARQ-Systems sp. z o.o.
Dziękuje za miłą współpracę, na pewno jeszcze się odezwiemy do Państwa. Życzę wielu sukcesów.
 
Sebastian Działo
Baskhurt Sp z o.o.
Współpraca od samego początku układa się znakomicie. Merytoryczna i fachowa obsługa, przyczynia się do ciągłego poszerzania zakresu współpracy o kolejne usługi informatyczne, będące przedmiotem zainteresowań firmy SMOL-BUD NIERUCHOMOŚCI.

Grzegorz Smoliński
Smol-Bud Nieruchomości
Testkomp.pl jest solidnym i godnym polecenia partnerem w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań informatycznych.

Stanisław Głowacz
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Młodych Internautów
Współpraca przebiegała szybko i sprawnie, częsty kontakt z Panem Piotrem umożliwił dogranie wszystkich szczegółów związanych z tworzeniem oraz obsługą mojej strony internetowej.

Justyna Bronowska
Aranżacja wnętrz, fotografia
Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w tworzeniu nowej strony Artlibitum. Przede wszystkim za cierpliwość, oraz profesjonalne podejście do indywidualnych potrzeb, dostosowanie nowych technik pod kątem specyfiki naszych działań artystycznych.
Życzę dalszych sukcesów.

Ewa Dymek-Kuś
Agencja Artystyczna "ARTLIBITUM"
Firma Testkomp.pl realizowała dla nas kompleksowe testy symulatorów lokomotyw (nowoczesnych narzędzi dydaktycznych wykorzystywanych do profesjonalnych szkoleń maszynistów). Solidną stroną Firmy jest profesjonalny zespół cechujący się pełnym zaangażowanie w powierzone zadania. Usługi wykonywane są solidnie i terminowo, przy dobrej i sprawnej organizacji pracy. Z pełną odpowiedzialnością polecam Firmę Testkomp.pl jako rzetelnego partnera do współpracy w zakresie kompleksowego wykonawcy projektów informatycznych i testów oprogramowania komputerowego.

F.H.U. JMS
_
_

Bezpłatna Naziemna Telewizja Cyfrowa DVB-T

 

W 2010 roku rozpoczął się w Polsce proces systematycznego uruchamiania nadajników Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T.

 

 

Oferujemy Państwu

Montaż i uruchomienie Darmowej Naziemnej Telewizji Cyfrowej, oraz na Państwa życzenie zakup i instalację niezbędnych urządzeń do obioru DVB-T.

 

 

Czemu w Polsce wprowadzamy NTC?

Zgodnie w wymogami Unii Europejskiej, oraz w celu racjonalizacji wykorzystania fal radiowych w krajach członkowskich, tradycyjna telewizja znana od lat mieszkańcom Europy została definitywnie wyłączona do 31 lipca 2013.

Telewizja cyfrowa znana jest na świecie od dawna w przekazie satelitarnym, oraz odbiorcom telewizji kablowych.

Koncentrując się na telewizjach skierowanych do Polskiego widza, telewizja satelitarna oferuje ok 20 programów TV nadawanych w wersji niekodowanej. Nie ma jednak wśród tych kanałów najbardziej popularnych znanych odbiorcom naziemnej telewizji analogowej takich jak TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, itp. Kanały te dostępne są za dodatkową opłatą w podstawowych pakietach satelitarnych platform cyfrowych, oraz telewizji kablowych.

Obecna telewizja analogowa nie zapewniała wszystkim mieszkańcom Polski odbioru programów naziemnych, a jeśli ten odbiór jest możliwy, to jakość pozostawia wiele do życzenia - odbicia, śnieżenie.

W telewizji cyfrowej większość problemów znanych widzom telewizji analogowej przestała występować.

 1. Obraz i dźwięk jest w doskonałej jakości, porównywalnej do materiałów odtwarzanych z płyt DVD.
 2. Istnieje możliwość nadawania równolegle kilku ścieżek dźwiękowych, np. oryginalnej lub z lektorem.
 3. Istnieje możliwość nadawania napisów włączanych przez użytkownika w zależności od wybranej ścieżki dźwiękowej (np. widz wybiera ścieżkę oryginalną i włącza tłumaczenie napisami)
 4. Wraz z treścią telewizyjną, nadawany jest przewodnik po programach, czyli zdecydowanie bardziej wygodna forma przeglądania programu telewizyjnego niż w teletekście.
 5. Na jednym dotychczasowym analogowym kanale telewizyjnym można przesłać do 8 kanałów cyfrowych, co zwiększa możliwość przesyłu ilości kanałów telewizyjnych. Kanał przez który przesyłamy 8 kanałów cyfrowych nazywamy multiplexem (lub potocznie MUX).
 6. Możliwe jest nadawanie kanałów w wysokiej rozdzielczości HD.
 7. Od 8.06.2012 TVP uruchomiła emisję swoich głównych kanałów w standardzie HbbTV, czyli równoległego przekazywania multimedialnych treści z internetu na ekranie telewizyjnym.

Wszystkie te czynniki mają zdecydowaną przewagę nad telewizją analogową, stąd zapewne decyzja Unii Europejskiej o przejściu w całości w krajach członkowskich na nadawanie cyfrowe.

 

Jakie kanały nadawane są w większości regionów Polski południowej w tym w Krakowie:

 • MUX 2 PASMO UHF (regularna emisja rozpoczęła się 31.07.2011): Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls2, Super Polsat
 • MUX 3 PASMO UHF (regularna emisja rozpoczęła się 27.10.2011): TVP1 HD, TVP2 HD, TVP INFO HD, TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka
 • MUX 1 PASMO UHF (regularna emisja rozpoczęła się 31.05.2012): TVP ABC, Stopklatka TV, Fokus TV, ATM Rozrywka, TTV, 8TV, Polo TV, TV Trwam
 • MUX 8 PASMO VHF (regularna emisja rozpoczęła się w listopadzie 2016r): Nowa TV, Metro TV, WP, Zoom TV. W tym MUX pozostały 3 wolne kanały dla TVP, które jeszcze nie są przez nadawcę wykorzystywane. Dodatkowo w MUX 8 przewidziano możliwość uruchomienia treści pochodzących z internetu w standardzie HBBTV. Na ten cel emitowanych jest 7 dodatkowych kanałów. Na jednym z nim nadaje już swoje treści operator techniczny multiplexu, firma Emitel.

 

MUX3 w całości przeznaczony jest na kanały TVP.
W dniu 31.05.2012 uruchomiono emisję kanału TVP1 HD w mux1, który zastąpił dotychczasowy kanał TVP1.
W dniu 1.06.2012 uruchomiono emisję kanału TVP2 HD, który zastąpił nadawany w mux3 kanał TVP2. Równolegle z mux3 został usunięty kanał TVP Info Kraków, który od dnia 31.05.2012 rozpoczął regularną emisję w ramach mux1.

W dniu 15.02.2014 przeniesiono wszystkie kanały TVP do MUX3. W MUX1 pozostał jedynie TVP ABC.

Wszystkie wymienione kanały nadawane są w wersji NIEKODOWANEJ, czyli widz nie ponosi żadnych dodatkowych opłat za ich oglądanie.

W przyszłości zapowiadane jest uruchomienie kolejnych Multiplexów.

 

Co trzeba zrobić aby móc oglądać kanały w wersji cyfrowej

 1. Wymienić/zainstalować anteny telewizji naziemnej, umożliwiającą odbiór zarówna pasma UHF, jak i VHF.
 2. Posiadać odbiornik telewizyjny umożliwiający odbiór cyfrowy w standardzie MPEG-4. Odbiornik taki powinien posiadać tuner DVB-T MPEG-4 H.264/AVC.
 3. Posiadacze starszych odbiorników, lub nowych ale kupionych bez tunera MPEG-4, mogą dokupić zewnętrzny tuner cyfrowy DVB-T MPEG-4 H.264/AVC i podłączyć w odpowiedni sposób do odbiornika telewizyjnego. Koszt takiego odbiornika w zależności od marki, dostępnych funkcji waha się w przedziale od 80zł do 200zł.

Więcej informacji można uzyskać na stronie cyfryzacja.gov.pl

Instalacje anten satelitarnych

Wykonujemy także instalacje anten satelitarnych. Do instalacji wykorzystujemy profesjonalne mierniki sygnału.
Zadaj pytanie

 
up
_

Copyright © 2009-2024 TESTKOMP.PL All rights reserved.

Projekt i wykonanie Testkomp.pl