Strona domowa freelex

 
 
 
     
 
Wzory - Postępowanie administracyjne

Wypowiedzenie pełnomocnictwa procesowego (pobierz)
Zawiadomienie o wypowiedzeniu pełnomocnictwa (pobierz)
Wzór oświadczenia, które należy dostarczyć pełnomocnikowi (np. adwokatowi lub radcy prawnemu) w celu wypowiedzenia pełnomocnictwa do reprezentowania nas w konkretnej sprawie oraz zawiadomienia o tym fakcie, które należy dostarczyć do sądu lub urzędu. Więcej o wypowiedzeniu pełnomocnictwa przeczytasz tu.


Odwołanie od decyzji administracyjnej (pobierz)
Strona niezadowolona z decyzji administracyjnej wydanej przez organ I instancji może wnieść od niej odwołanie do organu wyższej instancji. O tym jak skutecznie wnieść odwołanie i jakie pociąga to za sobą skutki dowiesz się tutaj.


Pełnomocnictwo ogólne w postępowaniu sądowym i administracyjnym (pobierz)
Pełnomocnictwo ogólne, czyli upoważniające do kompleksowego zastępstwa w postępowaniu administracyjnym lub sądowym. Więcej o zasadach udzielania pełnomocnictwa w postępowaniach administracyjnych dowiesz się tutaj.


Pełnomocnictwo szczególne do przeglądania akt sprawy (pobierz)
Dzięki temu dokumentowi będziesz mógł umocować pełnomocnika tylko do przejrzenia akt sprawy. Więcej o zasadach udzielania pełnomocnictwa w postępowaniach administracyjnych dowiesz się tutaj.


Zażalenie na niezałatwienie sprawy w terminie (pobierz)
W tym pliku znajdziesz przykładowy wzór zażalenia na niezałatwienie sprawy administracyjnej w terminie oraz gotowy formularz do wypełnienia. O tym kiedy można wnieść takie zażalenie dowiesz się w tym artykule.


Oświadczenie o cofnięciu odwołania od decyzji administracyjnej (pobierz)
W tym pliku znajdziesz przykładowy wzór oświadczenia o cofnięciu odwołania oraz gotowy formularz do wypełnienia. O tym kiedy można cofnąć odwołanie i jak to skutecznie zrobić, dowiesz się tu.


 

Aktualności

Uruchomiliśmy bazę kancelarii prawnych w podrozdziale Szukam prawnika. Każda kancelaria może bezpłatnie zamieścić swoje dane w bazie. Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go na adres kontakt@freelex.pl Dodanie kancelarii nastąpi w ciągu 7 dni.

Ankieta

Jak oceniasz dostępność informacji i pomocy prawnej w Polsce?
 

 
     
   
 
Zadaj pytanie prawnikowi |Współtwórz portal |Wyszukiwarka prawników |Wzory pism |Misja portalu

Nota prawna: Materiały zamieszczone na stronie Freelex.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Ogólne informacje na tematy prawnicze w żadnym stopniu nie zastępują fachowej porady profesjonalnego prawnika. Pomimo rygorystycznego przestrzegania ogólnie przyjętych zasad tworzenia serwisów dostarczających informacje prawne oraz kontroli prezentowanych treści przez prawników, twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej, za sposób wykorzystania informacji oraz wzorów pism zamieszczonych na portalu Freelex.pl.


Copyright © 2016 freelex. All rights reserved. Projekt i wykonanie
Testkomp.pl - testy oprogramowania, serwis komputerowy, sieci komputerowe, strony internetowe, pozycjonowanie, outsourcing it, cyfrowa telewizja naziemna dvb-t - instalacje