Strona domowa freelex

 
 
 
     
 
Geoportal.gov.pl - zobacz oznaczenie i granice swojej działki

Geoportal.gov.pl to tworzony przez Głównego Geodetę Kraju portal zawierający m.in. mapy z naniesionymi oznaczeniami katastralnymi. Oprócz materiałów przeznaczonych dla geodetów, każdy użytkownik może bezpłatnie skorzystać z map i po odnalezieniu interesującej go nieruchomości - odczytać jej numer oraz sprawdzić jej granicę.

Numer działki będzie nam przydatny między innymi przy występowaniu z wnioskiem o wypis z rejestru gruntów i budynków. Dokument ten będzie niezbędny przy dokonywaniu większości czynności związanych z obrotem nieruchomościami i nie tylko.  

Jeśli chodzi o dokładność granic działek najlepiej przytoczyć informację zamieszczoną w dziale FAQ portalu: „Dane o charakterze katastralnym pochodzą z dwóch źródeł. Te, które wyświetlają się kolorem czerwonym, są informacjami pozyskanymi z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dane te są aktualizowane raz lub dwa razy w roku i są to dane przybliżone o charakterze wyłącznie informacyjnym. Natomiast wyświetlane kolorem niebieskim pochodzą z właściwych miejscowo starostw powiatowych i są aktualizowane na bieżąco. Informacje źródłowe można uzyskać we właściwym miejscowo ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.”

W dziale Geodezja i kartografia znajdziemy adresy stron internetowych i dane kontaktowe ośrodków geodezyjnych w Polsce, stowarzyszeń branżowych, izby gospodarczej, organizacji międzynarodowych, a także linki do geoportali zagranicznych w tym Unii Europejskiej, Niemiec, Republiki Czeskiej, Francji czy Hiszpanii.

Adam Mikolka

 

 

Aktualności

Uruchomiliśmy bazę kancelarii prawnych w podrozdziale Szukam prawnika. Każda kancelaria może bezpłatnie zamieścić swoje dane w bazie. Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go na adres kontakt@freelex.pl Dodanie kancelarii nastąpi w ciągu 7 dni.

Ankieta

Jak oceniasz dostępność informacji i pomocy prawnej w Polsce?
 

 
     
   
 
Zadaj pytanie prawnikowi |Współtwórz portal |Wyszukiwarka prawników |Wzory pism |Misja portalu

Nota prawna: Materiały zamieszczone na stronie Freelex.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny. Ogólne informacje na tematy prawnicze w żadnym stopniu nie zastępują fachowej porady profesjonalnego prawnika. Pomimo rygorystycznego przestrzegania ogólnie przyjętych zasad tworzenia serwisów dostarczających informacje prawne oraz kontroli prezentowanych treści przez prawników, twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej, za sposób wykorzystania informacji oraz wzorów pism zamieszczonych na portalu Freelex.pl.


Copyright © 2016 freelex. All rights reserved. Projekt i wykonanie
Testkomp.pl - testy oprogramowania, serwis komputerowy, sieci komputerowe, strony internetowe, pozycjonowanie, outsourcing it, cyfrowa telewizja naziemna dvb-t - instalacje